صفحه نخستسراسریشهرستانیفرهنگ ، ادب و هنر تالشگفتگوگزارشمقالاتارسالی های شماارسال نظرات و مطالبپیوند ها
کد خبر : 13920804165958     |     زمان انتشار : 1392-08-04 16:59:58     |     سرویس خبری : اخبار شهرستانی

فرصت های مناطق آزاد باید متعلق به همه مردم باشد

پایگاه خبری تحلیلی تالش نیوز به نقل از ایرنا:بندرانزلی - قائم مقام و معاون سرمایه گذاری دبیرخانه شورای هماهنگی مناطق آزاد ویژه اقتصادی کشور گفت : فرصت های موجود در مناطق آزاد متعلق به همه مردم از عالی ترین مقام مسوول تا ساده ترین فرد جامعه است.

به گزارش ایرنا، ˈ محمد معزالدین ˈ روز شنبه در آیین معارفه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی اظهار کرد : افق توسعه ملی بسیار روشن است و باید از فرصت های مناطق آزاد برای توسعه کشور استفاده کنیم .

وی فقدان نگرش سازمان یافته را عامل اصلی عدم توسعه مناطق آزاد کشور خواند و افزود: بدون همفکری و همکاری نمی توان موفق بود .

معزالدین خاطرنشان کرد : تنها ، نهاد کار است که می تواند عدالت را برای هر جامعه ای بوجود بیاورد و اگر نخواهید در کنار هم کار کنید، امکان ندارد توسعه اتفاق بیفتد.

وی ادامه داد: کشورهای توسعه یافته مانند دانمارک برای توسعه و رسیدن به سرانه درآمد ناخالص ملی بالای 30 هزار دلار این راه را طی کردند.

وی تاکید کرد: در تفکر سیستمیک الزام داریم همه آحاد ملت با هم حرکت کنیم و اگر این مساله در بندرانزلی رفع نشود؛ ده ها مدیر نیز تغییر پیدا کنند، هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.

قائم مقام سرمایه گذاری مناطق آزاد با بیان اینکه طرح های جامع ما معمولا سیستمیک نیست و ما را با مشکل مواجه می کند، گفت: قطعا باید در منطقه آزاد انزلی روی طرح جامع بازبینی صورت گیرد.

* رفع موانع و بارور کردن فرصت ها ، هدف اصلی مناطق آزاد معزالدین خاطرنشان کرد : مناطق آزاد را برای صدور مجوز چند طرح ایجاد نکرده اند بلکه برای رفع موانع و بارور کردن فرصت ها درست کرده اند.

وی با اشاره به اینکه ما در تمام نقاط کشور از ظرفیت های خوبی برخورداریم و از ناب ترین اکوسیستم جهان برخورداریم؛ عامل توسعه نیافتگی را نبود تفکر و نگرش سیستمیک خواند.

وی حرکت حضرت امام (ره) در ایجاد انقلاب را یک حرکت سیستمیک خواند و افزود : امام همه را از استاد دانشگاه تا کارگر با انقلاب و آموزه های انقلاب اسلامی آشنا کرد.

معزالدین در رابطه با مشکل مالکیت اراضی منطقه آزاد انزلی گفت: مالکیت مهم نیست بلکه استفاده درست از ظرفیت ها مهم است وگرنه تمام این دریا و زمین ها هم اگر جزو منطقه باشد، به تنهایی توسعه آفرین نیست. وی با تاکید بر لزوم توجه به کاربری مناسب و متناسب با ظرفیت ها ، استعداد و اقلیم افزود: اگر خواهان توسعه بندر هستیم، باید طرح های توسعه گرایانه برای مردم داشته باشیم .

این مقام مسئول در مناطق آزاد کشور تصریح کرد : باید با داشتن یک طرح اقتصادی و ایجاد کارگروه های آموزشی و هم افزایی در سیستم پیش برویم و برای همه افراد از استاندار تا کارگر ساده منطقه، کارگاه های آموزشی و توجیهی بگذاریم .

معزالدین ادامه داد: باید با تشکیل کارگروه نخست مدیریت های خود را اصلاح کنیم و روش های صحیح مدیریتی را با دقت های علمی در مناطق آزاد شکل دهیم .

***لزوم مقررات زدایی

معاون سرمایه گذاری دبیرخانه شورای هماهنگی مناطق آزاد ویژه اقتصادی کشور تاکید کرد : باید منطقه آزاد انزلی را به الگویی برای اصلاح مقررات و آیین نامه ها و گشودن فضا برای کسب و کار تبدیل و این را به تمام استان تسری دهیم .

وی با اذعان به فقدان نگاه توسعه ای در مناطق گفت: با ایجاد نگرش سیستمیک در هیات مدیره باید برنامه اجرایی را با حرکت به سمت اطلاح آیین نامه ها ، ضوابط و مقررات طراحی و اجرا کنیم .

وی بیان داشت: اگر رفتار ما با سرمایه گذار و اصل سرمایه مناسب نباشد و با آیین نامه های مختلف سد راهش شویم؛ شاهد توسعه نخواهیم بود.

وی با تاکید بر ناکارآمدی روش های قدیمی مدیریتی گفت: تنها از طریق همدلی ، همزبانی ، دوستی و مشارکت مورد نظر اسلام می توانیم به توسعه دست یابیم .

وی اظهار کرد: اگر دنبال عدالت اجتماعی هستیم، باید فرصت برابر برای مردم ایجاد کنیم و هر اشکال و سدی در مسیر ایجاد فرصت های برابر و عادلانه مانع توسعه می شود.

این مسئول بلندپایه شورای مناطق آزاد کشور تاکید کرد: امروز کشورهایی موفقند که به سمت آزادی بیشتر رفته اند چرا که در نفس آزادی و همراه کردن مردم ، انضباط ایجاد می شود .

معزالدین ادامه داد: نوع نگرش طراحان طرح جامع منطقه آزاد انزلی به درد طرح های کالبدی مانند یک شهرک صنعتی می خورد ولی وقتی می خواهید یک حرکت سرمایه گذاری راه بیاندازید، باید مردم و سامان دادن به امور مردم را در نظر بگیرید.

وی ابراز امیدواری کرد تشکیل کارگروه مدیران منطقه آزاد انزلی موجب تسهیل قانون کار ، صادرات و واردات ، ورود موقت شود . معزالدین برگزاری دوره های آموزشی برای تمامی صنوف منطقه را برای کمک به روند توسعه منطقه ضروری خواند .

***مردم باید در جریان قضایا قرار بگیرند

وی با توصیه اکید به تشکیل شورای راهبری عمدتا متشکل از بخش های خصوصی در سازمان منطقه آزاد انزلی بیان داشت: مردم باید در جریان همه قضایا قرار بگیرند .

معاون سرمایه گذاری دبیرخانه شورای هماهنگی مناطق آزاد ویژه اقتصادی کشور تاکید کرد : نگاه های غلط باید اصلاح شود و بخش خصوصی حس کند که سازمان یک مجموعه ملی و در اختیار سرمایه است .

وی ادامه داد: باید دست کار آفرین ها را از کوچک و بزرگ ببوسیم و از آنها برای توسعه اقتصادی منطقه و کشور استفاده کنیم .

معزالدین با بیان این که کاربری ها مهم است نه مالکیت و چگونگی استفاده از سرمایه مهم است نه اصل سرمایه افزود: آنچه در اختیار ماست، امانت است و اگر کسی می خواهد امانت دار باشد ؛ باید دور هم بنشینند و فکر کنند چگونه می توان از این سرمایه ها و فرصت ها استفاده کرد .

معاون سرمایه گذاری دبیرخانه شورای هماهنگی مناطق آزاد ویژه اقتصادی کشور در خاتمه یاداور شد : طرح های بسیار خوبی برای منطقه آزاد انزلی داریم که در زمان بندی مناسب اجرا می کنیم .

در پایان حکم انتصاب رضا مسرور به عنوان مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد انزلی قرائت و اهداء و از تلاش های سعید رحیمی در 16 ماه مدیریتش بر این منطقه قدردانی شد.

گزارش تصویری این خبر

اشتراک در 100 درجه اشتراک گذاری در FaceBook اشتراک گذاری در Twitter ارسال ایمیل به دوستان در Gmail اضافه کردن به Google Bookmarks اضافه کردن به Google Reader ارسال ایمیل به دوستان در یاهو

نظرات خوانندگان
نظرات هیچ نظری ثبت نشده است
ارسال نظر
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن نظر : *
کد امنیتی : *

سراسری
حسن روحانی:
آرمان ما به سانتریفیوژ وصل نیست / سر میز مذاکره نه آنها و نه ما راجع به آرمان و اصول بحث نمی‌کنیم / کشور با انزوا نمی‌تواند رشد مستمر داشته باشد/ برای مسائل مهم همه‌پرسی بگذاریم
فایننشال تایمز:
زنگ خطر به صدا درآمد، رواج بی سابقه مواد مخدر در میان زنان جوان ایرانی
خبر «انتخاب» قطعي است/ به جز جلیلی، شهردار قم را هم به عنوان رقیب لاریجانی پیشنهاد داده اند/ عناد جبهه پایداری با لاریجانی ، مربوط به امروز نیست
ماجرای تصاویر خاص روی تی‌شرت‌های ٤٠‌هزارتومانی
سعید جلیلی رقیب لاریجانی در قم می شود؟
محمدرضا عارف مطرح کرد:
احتمال ارائه لیست مشترک توسط اصلاح طلبان و اصولگرایان معتدل
واکنش ها به بازگشت «انتخاب» پس از 90 روز (2) ؛
ابطحی: «انتخاب» همیشه جزء لیست فیوریت (Favorite) من بوده / دولت باید طرفدار آزادی اندیشه و بیان باشد، بخصوص «انتخاب» که سایت حامی دولت بود / بهترین دوست دولت، منتقدان منصف هستند
سیدحسن خمینی:
جامعه‌ای که آمادگی ظهور ندارد، هزاران مهدی(عج) هم در آن راهگشا نیست / اولین گام خوب بودن، کینه زدایی است
احمد توکلی:
گرفتن عکس خانم رقیب در تلویزیون توسط احمدی نژاد غیراخلاقی بود / درست ترین ایراد مهندس موسوی به احمدی نژاد، قانون شکنی او بود / هنگام تنفیذ خاتمی خیلی زور زدم که گریه نکنم
استیضاح وزیر آموزش و پرورش؛ به نام معلمان به کام دیگران؟
تبلیغات

"قابل توجه همشهریان عزیز:"
آزمایشگاه دکتر عزیز افشاری از ساختمان دکتر پورسیدیان در خیابان معین به ساختمان رضوانی در خیابان بوعلی جنب همان ساختمان قبلی منتقل شده است .
"فروش مغازه ومطب"
با بهترین موقعیت
یک باب مغازه تجاری به متراژ24متر ودو واحد آپارتمان به متراز 80متر با کاربری مطب با تمامی امتیازات ، واقع در خیابان امام ره کوچه پامچال به فروش می رسد. تماس 09111833998
"فروش ملک تجاری مسکونی"
یک قطعه زمین با کاربری تجاری ومسکونی با تماهی امتیازات ،دونبش با 13متر بر در خیابان اصلی به مساحت 200متر مربع واقع در بلوار پاییزان به فروش می رسد. تماس 09111833998
"فروش ملک مسکونی"
یک قطعه زمین به مساحت 1200متر مذبع با یک واحد خانه ویلایی با تمام امتیازات واقع در بلوار پاییزان فخیابان اصلی به فروش می رسد . تماس 09117585805
"فروش ویژه یک ملک تجاری در مرکز شهر تالش"
"اکازیون "
کاربری تجاری عرصه 90متر ،اعیان 200متر در دوطبقه با کلیه امتیازات تحویل فوری ،زیر قیمت بازار قابل معاوضه با آپارتمان وملک در تهران ،کرج ،قزوین تالش – خیابان امام ره روبروی قصر فرش رنجبر شماره تماس: 03622760780- 09131622675 - 09127371509نظر سنجی

شما به عنوان یک تالشی کدامیک از نشریات ومطبوعات تالش را می خوانید؟
کد امنیتی :
   مشاهده نتایج