صفحه نخستسراسریشهرستانیفرهنگ ، ادب و هنر تالشگفتگوگزارشمقالاتارسالی های شماارسال نظرات و مطالبپیوند ها
کد خبر : 13920725161708     |     زمان انتشار : 1392-07-25 16:17:08     |     سرویس خبری : اخبار شهرستانی

شرايط مناسبي براي توسعه گيلان در دولت تدبير و اميد وجود دارد

پایگاه خبری تحلیلی تالش نیوز به نقل از ایرنا:رشت - نماينده ولي فقيه در گيلان و امام جمعه رشت گفت:شرايط مناسبي براي توسعه استان در دولت تدبير و اميد وجود دارد.

به گزارش خبرنگار ايرنا ، آيت الله زين العابدين قرباني روز پنجشنبه در مراسم معارفه استاندار جديد گيلان افزود: بسياري گمان مي كنند كه سرسبزي گيلان نشانه بي نيازي و رفاه مردم اين استان است درصورتي كه هزاران مشكل در زير اين سرسبزي وجود دارد. وي شرايط فعلي در دولت تدبير و اميد را براي كمك به گيلان مناسب دانست و ابراز اميدواري كرد كه مشكلات استان برطرف شود.

امام جمعه رشت ادامه داد: استانداران دولت هاي كوچكي محسوب مي شوند كه اگر در جايگاه هاي والا قرار نگيرند و سرگرم مسايل روزمرگي شوند؛ استان عقب مي ماند.

آيت الله قرباني گفت: مدير خوب مي تواند استاني را نمونه كند ولي مسوول و مدير ناكارآمد مي تواند استان را سال ها به عقب برگرداند.

وي ادامه داد: اگر يك مدير آگاه و دانا در استاني در جايگاه استانداري به وظايف قانوني خود عمل كند و شبانه روز كار كند؛ مي تواند زير مجموعه اش را نمونه قرار دهد و آثار خوبي در عمران و آباداني استان و كشور به يادگار بگذارد.

وي خاطرنشان كرد: گاهي اوقات، بالانشينان افرادي را بر استان ما تحميل مي كنند و به اعتراضات توجه نمي كنند و اين مديران سال هاي سال استان را به عقب بر مي گردانند و آثار اين مسايل در استان گيلان كاملا قابل مشاهده است.

وي با تشكر از دولت تدبير و اميد اظهارداشت:اين دولت تلاش مي كند كه هركس را در جاي مناسب خودش قرار دهد و به تخصص ها و مسايل جامعه توجه مي كند كه اين قابل تقدير است.

نماينده ولي فقيه در استان گيلان افزود: نبايد همه مديران و آنهايي كه شايسته هستند را از كار بركنار كرد و دولت كنوني بايد از مديران دولت هاي قبلي كه شايستگي دارند استفاده كند.

وي عموم مسوولان كشور را خوب ارزيابي كرد و ادامه داد: سپردن مسووليت به افراد نبايد از روي هوا و هوس باشد و بايد در اينگونه مسايل صادقانه عمل كرد.

آيت الله قرباني از عملكرد كيهان هاشم نيا استاندار قبلي گيلان قدرداني كرد و گفت: وي چشم و دست پاك و كاردان بود و براي استان خوب فعاليت كرد.

وي از حسن انتخاب استاندار جديد نيز تشكر كرد و محمدعلي نجفي را فردي نجيب ، كاردان ، علاقه مند به نظام و آشنا به مسايل استان دانست و اظهار اميدواري كرد كه بتواند در اين مسووليت خطير منشا آثار و بركات براي استان باشد.

كيهان هاشم نيا استاندار سابق گيلان نيز در سخناني خواستار راه اندازي شوراي برنامه ريزي منطقه اي شد و آن را براي توسعه استان ضروري دانست.

وي افزود: راه اندازي شوراي برنامه ريزي منطقه اي بين چند استان همجوار براي توسعه گيلان و اين استان ها لازم و ضروري است.

وي تاكيد كرد: با توجه به مشكلات زيست محيطي ، طرح راهبردي زيست محيطي براي استان نياز است. وي به توانايي هاي استان گيلان در بخش كشاورزي ، اقتصادي و گردشگري اشاره كرد و خواستار وحدت و همكاري همه مسوولان و مديران براي پيشرفت استان شد.

هاشم نيا اظهار داشت: در زمان تصدي استانداري گيلان درسال گذشته ۲۹درصد اعتبارات استان تخصيص داده شده حال آنكه در سال هاي قبل، اين تخصيص ۸۵ درصد بوده است.

وي تصريح كرد: راه آهن گيلان ۹۰درصد پيشرفت فيزيكي دارد و ۱۱كيلومتر از تنها بزرگراه اين استان، هنوز ساخته نشده كه بايد با جديت مسوولان به طور كامل اين پروژه ها تحقق يابد.

وي به سايت نفتي گيلان در حال ساخت و يك هزار و ۳۰۰ واحد صنعتي در حال افتتاح اين استان اشاره كرد و گفت:با راه اندازي اين واحدها براي ۲۰هزارنفر ايجاد اشتغال مي شود.

هاشم نيا سفر ميليون ها گردشگر در سال جاري به استان ، ۲۲هزار هكتار تالاب انزلي و ۱۲مزرعه ماهيان خاوياري در گيلان را به عنوان زمينه اي براي ايجاد شغل در استان دانست.

وي افزود: گيلان با داشتن ۵۰هزار هكتار مزرعه زراعت چوب، ۹۰درصد نياز چوب ديگر استان هاي كشور را تامين مي كند و ۱۰كارخانه ام دي اف در اين استان درحال ساخت است.

وي يادآور شد: ۱۵ ميليارد متر مكعب نزولات آسماني در گيلان وجود دارد كه براي جمع آوري پنج ميليارد متر مكعب آن برنامه ريزي شده است.

وي از ساخت سد در سردهنه هاي رودخانه سفيدرود انتقاد كرد و يادآور شد:۱۶۴سد بر روي رودخانه قزل اوزن يكي از سرشاخه هاي سد سفيدرود در مسير ديگر استان ها در حال ساخت است كه در صورت بهره برداري از اين سدها ، آبي به گيلان داده نمي رسد. هاشم نيا به مجوز برداشت آب براي ايجاد ۱۵ هزار هكتار باغات زيتون در رودبار و ساخت منطقه ويژه اقتصادي در لاهيجان و آستارا به عنوان طرح هاي در حال اجراي استان ياد كرد.

وي از همكاري بي دريغ رسانه هاي گروهي نيز در زمان تصدي خود بر استانداري گيلان قدرداني كرد. وي از همه مسوولان و سازمان ها خواست به استاندار جديد كمك كنند.

مراسم معارفه استاندار جديد گيلان روز پنجشنبه با حضور وزير كشور، نماينده ولي فقيه در استان گيلان ، نمايندگان مردم گيلان در مجلس شوراي اسلامي ، مديران و فرماندهان نظامي و انتظامي در سالن الغدير استانداري گيلان برگزار شد.

در اين مراسم دكتر محمدعلي نجفي به عنوان استاندار جديد گيلان معرفي شد.

كيهان هاشم نيا از شهريورماه سال گذشته سكان استانداري گيلان را بر عهده داشته است.

گزارش تصویری این خبر

اشتراک در 100 درجه اشتراک گذاری در FaceBook اشتراک گذاری در Twitter ارسال ایمیل به دوستان در Gmail اضافه کردن به Google Bookmarks اضافه کردن به Google Reader ارسال ایمیل به دوستان در یاهو

نظرات خوانندگان
نظرات هیچ نظری ثبت نشده است
ارسال نظر
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن نظر : *
کد امنیتی : *

سراسری
حسن روحانی:
آرمان ما به سانتریفیوژ وصل نیست / سر میز مذاکره نه آنها و نه ما راجع به آرمان و اصول بحث نمی‌کنیم / کشور با انزوا نمی‌تواند رشد مستمر داشته باشد/ برای مسائل مهم همه‌پرسی بگذاریم
فایننشال تایمز:
زنگ خطر به صدا درآمد، رواج بی سابقه مواد مخدر در میان زنان جوان ایرانی
خبر «انتخاب» قطعي است/ به جز جلیلی، شهردار قم را هم به عنوان رقیب لاریجانی پیشنهاد داده اند/ عناد جبهه پایداری با لاریجانی ، مربوط به امروز نیست
ماجرای تصاویر خاص روی تی‌شرت‌های ٤٠‌هزارتومانی
سعید جلیلی رقیب لاریجانی در قم می شود؟
محمدرضا عارف مطرح کرد:
احتمال ارائه لیست مشترک توسط اصلاح طلبان و اصولگرایان معتدل
واکنش ها به بازگشت «انتخاب» پس از 90 روز (2) ؛
ابطحی: «انتخاب» همیشه جزء لیست فیوریت (Favorite) من بوده / دولت باید طرفدار آزادی اندیشه و بیان باشد، بخصوص «انتخاب» که سایت حامی دولت بود / بهترین دوست دولت، منتقدان منصف هستند
سیدحسن خمینی:
جامعه‌ای که آمادگی ظهور ندارد، هزاران مهدی(عج) هم در آن راهگشا نیست / اولین گام خوب بودن، کینه زدایی است
احمد توکلی:
گرفتن عکس خانم رقیب در تلویزیون توسط احمدی نژاد غیراخلاقی بود / درست ترین ایراد مهندس موسوی به احمدی نژاد، قانون شکنی او بود / هنگام تنفیذ خاتمی خیلی زور زدم که گریه نکنم
استیضاح وزیر آموزش و پرورش؛ به نام معلمان به کام دیگران؟
تبلیغات

"قابل توجه همشهریان عزیز:"
آزمایشگاه دکتر عزیز افشاری از ساختمان دکتر پورسیدیان در خیابان معین به ساختمان رضوانی در خیابان بوعلی جنب همان ساختمان قبلی منتقل شده است .
"فروش مغازه ومطب"
با بهترین موقعیت
یک باب مغازه تجاری به متراژ24متر ودو واحد آپارتمان به متراز 80متر با کاربری مطب با تمامی امتیازات ، واقع در خیابان امام ره کوچه پامچال به فروش می رسد. تماس 09111833998
"فروش ملک تجاری مسکونی"
یک قطعه زمین با کاربری تجاری ومسکونی با تماهی امتیازات ،دونبش با 13متر بر در خیابان اصلی به مساحت 200متر مربع واقع در بلوار پاییزان به فروش می رسد. تماس 09111833998
"فروش ملک مسکونی"
یک قطعه زمین به مساحت 1200متر مذبع با یک واحد خانه ویلایی با تمام امتیازات واقع در بلوار پاییزان فخیابان اصلی به فروش می رسد . تماس 09117585805
"فروش ویژه یک ملک تجاری در مرکز شهر تالش"
"اکازیون "
کاربری تجاری عرصه 90متر ،اعیان 200متر در دوطبقه با کلیه امتیازات تحویل فوری ،زیر قیمت بازار قابل معاوضه با آپارتمان وملک در تهران ،کرج ،قزوین تالش – خیابان امام ره روبروی قصر فرش رنجبر شماره تماس: 03622760780- 09131622675 - 09127371509نظر سنجی

شما به عنوان یک تالشی کدامیک از نشریات ومطبوعات تالش را می خوانید؟
کد امنیتی :
   مشاهده نتایج