صفحه نخستسراسریشهرستانیفرهنگ ، ادب و هنر تالشگفتگوگزارشمقالاتارسالی های شماارسال نظرات و مطالبپیوند ها
کد خبر : 13920721041222     |     زمان انتشار : 1392-07-21 04:12:22     |     سرویس خبری : مقالات

نمایندگانی که با موکلان خود همسو نیستند

پایگاه خبری وتحلیلی تالش نیوز - سید جلال - با روی کار آمدن دولت تدبیر وامید واستقرار وزرا کار چینش لایه های میانی دولت در سطح کشور آغاز شد ه است واستانداران به عنوان نمایندگان عالی دولت در استانها یکی پس از دیگری معرفی می شود

سید جلال - با روی کار آمدن دولت تدبیر وامید واستقرار وزرا کار چینش لایه های میانی دولت در سطح کشور آغاز شد ه است واستانداران به عنوان نمایندگان عالی دولت در استانها یکی پس از دیگری معرفی می شود اگر چه درهمین مدت کوتاه واعلام 16استاندار، حرفها واعتراضاتی هم بر افراد تعین شده وارد شده است .

گیلانیان نیز با رای قاطع خود به دولت دکتر روحانی از پیشتر در انتظار حضور نماینده دولت تدبیر وامید وسکانداری وی بسر می برند وانتظار دارند که سکان هدایت استان به دستان کسی سپرده شود که از جنس تدبیر وامید باشد وهمراه آرا قاطع مردم که در 24 خرداد به پای صندوقهای رای ریخته شد این کمترین خواسته مردم گیلان می تواند باشد البته امروزه تریبونهای زیادی وجود دارد که حرفهای قشری وجناحی خود را به نام مردم میزنند ومی گویند وسعی دارند نظر خود را در جامعه غالب کنند ولی مردم حرف خود را در 24 خرداد زده است ویکی از فریاد های بزرگ مردم تغییر بوده ومطمنن خواستار تغییر وحضور افرادی از جنس دولت هستند که بتوانند خواسته های مردم را تامین نمایند پس در این مورد نیازی به قیم ندارند.

متاسفانه برخی افراد وگروهها از جمله نمایندگان محترم گیلان در مجلس به اشکال مختلف سعی دارند این فریاد مردم را نشنیده بگیرند نمایندگانی که هیچ همراهی با دولت تدبیر وامید نداشته وهمگی به جز یکی از آنها در ایام قبل وروزهای انتخابات در صف رقبای دولت بودند حال بواسطه ارج نهادن دولت تدبیر وامید به جایگاه آنان ونظر خواهی دولت از آنها سعی برتمدید روزهای تکراری وافراد تکراری برای این مردم را دارند.

از حق نباید گذشت جای تقدیر از این پدر پیر گیلان (آیت اله قربانی )است که حداقل در معرفی استاندار گیلان به سراغ کسانی رفته که همراهی ومشابهتی با جریان پیروز دارد هر شخصی رفتار ،گفتار وموضع گیریهای نمایندگان استان در تعیین استاندار را وقتی مطالعه نموده وتامل کند بوضوح می تواند نگاه انان را دریابد بخصوص در این اواخر که وقتی نظر قطعی دولت مبنی برتغییر استاندار فعلی وسپس رد گزینه های معرفی شده توسط نمایندگان و قطعی شدن یکی از گزینه های دولت اعلام شد .

این که چرا نمایندگان محترم در ردیف نامهای زیادی که مطرح کردهاند حتی یک نفر از نزدیکان وهمراهان دولت تدبیر وامید را نام نمی بردند وهمواره به دنبال افرادی از جنس دولت احمدی نژاد ویا افرادی شبیه و وابسته به خود هستند در اذهان عمومی سوالی بی جواب را خطور می دهد .

در ایام بعد از پیروزی دکتر روحانی سایت عصر ایران مقاله کوتاهی را نوشته بود که بی ربط نیست که عیننا آن را با هم بخوانیم

" نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، رسماً ثابت کردند که در همراهی با مطالبات موکلان خود ، دچار کاستی های جدی هستند. در حالی که همواره مردم ایران به دلیل توجه بیش از حد مجلسی ها به مسائل سیاسی و جناحی و عدم التفات جدی و مستمرشان به معیشت و اقتصاد خانواده ها ، از آنها انتقاد دارند ، عملکرد سیاسی نمایندگان مجلس در جریان انتخابات ریاست جمهوری ، نشان داد که آنها ، با رویکردها و مطالبات سیاسی موکلانشان نیز آشنایی کافی ندارند و یا اگر دارند ، خود را با آن وفق نمی دهند.

مجلس شورای اسلامی ، حدود 290 نماینده دارد. بدیهی است که هر کدام از این نماینده ها ، تنها یک رأی دارند و تنها می توانند به یک نفر به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری رأی دهند. با این حال ، تعداد امضاهایی که آنان در حمایت از کاندیداهای مختلف داشتند ، بیش از 290 بوده است. به عنوان مثال ، 150 نفر از آنان ، حمایت خود را از ولایتی اعلام کردند ، 160 نفرشان از قالیباف و تعدادی نیز در حمایت از برخی کاندیداهای دیگر مانند سعید جلیلی و محسن رضایی اعلام موضع کردند که مجموع این ها ، بسیار بیشتر از همه مجلسی هاست. این نشان می دهد برخی نمایندگان ، همزمان با بیش از یک کاندیدا اعلام همبستگی داشته اند.

به علاوه ، با توجه به این که حسن روحانی ، بیش از نیمی از آرای انتخابات را به دست آورد و رئیس جمهور شد، ولی این اراده ملی ، هیچ نمودی در خانه ملت نداشته است و وکلای مردم ، در مسیری متفاوت از موکلانشان حرکت کرده اند.

به نظر می رسد زمان آن فرا رسیده که نمایندگان مجلس ، در همراهی و همرأیی با مردم ، اصلاحاتی را انجام دهند و صدای واقعی مطالبات و منویات موکلان شان باشند. کد خبر: ۲۷۹۸۳۸-تاريخ: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۹:۵۸"

بله این واقعیتی است که بایستی پذیرفت نمایندگان ما در مجلس همسویی لازم را با موکلانشان ندارند و نشانه های این امر را در طی اتفاقات اخیر ماههای گذشته از سال می توان یافت .

وقتی نماینده ای که نامه برای رد صلاحیت یک کاندیدا ی ریاست جمهوری امضا می کند یک هفته بعد از آن نیز نامه تشکر را ، آیا در کمتر از یک ماه نمی بیند که موکلانشان در کشور ویا شهرستان خود، چه میزان رای به حساب کاندیدای همسو با کاندیدای رد صلاحیت شده می ریزند ویا در ایام انتخابات در ستادی حاضر شده وتبلیغات می کنند که صد البته حقشان هم است وفکر می کنند که اگر در ستادی باشند همانهایی که روزی در انتخابات مجلس به آنها رای دادند در انتخابات ریاست جمهوری نیز دنباله رو آنها خواهند بود برای یک بار هم به فاصله فاحش مجموع آرای کاندیدای خود با کاندیدای پیروز در شهرشان نگاه نمی کنند ودر نمی یابند که در معادلات سیاسی وموضع گیریهای سیاسی همراه مردم نیستند و با آنها فاصله دارند البته در موضعگیریها واقدامات اقتصادی واجتماعی نیز کافی است نظرات مردم را بشنویم..

جالب است بدانیم از 13نماینده استان گیلان، 12نماینده (البته آن یک نفر هم ای کاش حمایت نمی کرد ) در سایر ستادها تلاش کردند ودر مقابل کاندیدای پیروز ایستادند وتنها توانستندحدود 30 درصد کل آراء استان را بدست آورند با این اوصاف آیا انصاف است که بازندگان یک مسابقه داخلی بیایند برای برندگان مسئول انتخاب نمایند واقعا خود نمایندگان آیا اگر این انتخابات نتیجه ای برعکس داشت این وضعیت را قبول می کردند؟ و سوال اینجاست که چرا ، در نگاه ، نمایندگان استان حتی یک نفر از خیل طرفداران وحامیان دولت شایستگی ولیاقت حضور در لیست ارائه شده را نداشته باشد آیا همه شایستگان ولایق ها در ردیف افراد همسو با نمایندگان قرار دارند؟

واقعیت این است که نمایندگان محترم فرصت مشارکت در تعیین استاندار را نباید کاملا به نفع خود مصادره نمایند بلکه باید به خواستها ونیازهای مردم نیز نظر داشته باشند البته اخیرا هم مد شده هرکسی یا هرگروهی هر خواسته خود را به نام مردم عنوان میدهد در حالی که به کام خود می باشد که صد البته این گونه شعارها وحرفها نخ نما شده اند وباید این مسئله را هم توجه نماییم که همه صلاح ومصلحت جامعه لزوما همانهایی نیست که نمایندگان تشخیص می دهند آنچه که در 24 خرداد مردم فریاد زدند باید در مسیر خود تحقق پیدا کند وآنهایی که موجودیت شان وابسته به رای مردم است انتظار می رود همراهی بیشتری با این فریاد داشته باشند.

 

لازم است وزارت محترم کشور نیز با استقلال وصلابت تمام ضمن احترام به نظر نمایندگان فردی را در استان بر مسند استانداری بنشاند که بتواند در راستای تحقق سیاستهای دولت تدبیر وامید گام بردارد وبرای حصول به این امر حداقل لازمه این کار این است که استاندار دولت باید از جنس دولت باشد نه از جنس وشکل رقبا ومخالفان در این صورت است که نمایندگان محترم نیز می توانند به وظیفه نظارتی خود بیش از پیش عمل نمایند.

گزارش تصویری این خبر

اشتراک در 100 درجه اشتراک گذاری در FaceBook اشتراک گذاری در Twitter ارسال ایمیل به دوستان در Gmail اضافه کردن به Google Bookmarks اضافه کردن به Google Reader ارسال ایمیل به دوستان در یاهو

نظرات خوانندگان
نظرات هیچ نظری ثبت نشده است
ارسال نظر
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن نظر : *
کد امنیتی : *

سراسری
حسن روحانی:
آرمان ما به سانتریفیوژ وصل نیست / سر میز مذاکره نه آنها و نه ما راجع به آرمان و اصول بحث نمی‌کنیم / کشور با انزوا نمی‌تواند رشد مستمر داشته باشد/ برای مسائل مهم همه‌پرسی بگذاریم
فایننشال تایمز:
زنگ خطر به صدا درآمد، رواج بی سابقه مواد مخدر در میان زنان جوان ایرانی
خبر «انتخاب» قطعي است/ به جز جلیلی، شهردار قم را هم به عنوان رقیب لاریجانی پیشنهاد داده اند/ عناد جبهه پایداری با لاریجانی ، مربوط به امروز نیست
ماجرای تصاویر خاص روی تی‌شرت‌های ٤٠‌هزارتومانی
سعید جلیلی رقیب لاریجانی در قم می شود؟
محمدرضا عارف مطرح کرد:
احتمال ارائه لیست مشترک توسط اصلاح طلبان و اصولگرایان معتدل
واکنش ها به بازگشت «انتخاب» پس از 90 روز (2) ؛
ابطحی: «انتخاب» همیشه جزء لیست فیوریت (Favorite) من بوده / دولت باید طرفدار آزادی اندیشه و بیان باشد، بخصوص «انتخاب» که سایت حامی دولت بود / بهترین دوست دولت، منتقدان منصف هستند
سیدحسن خمینی:
جامعه‌ای که آمادگی ظهور ندارد، هزاران مهدی(عج) هم در آن راهگشا نیست / اولین گام خوب بودن، کینه زدایی است
احمد توکلی:
گرفتن عکس خانم رقیب در تلویزیون توسط احمدی نژاد غیراخلاقی بود / درست ترین ایراد مهندس موسوی به احمدی نژاد، قانون شکنی او بود / هنگام تنفیذ خاتمی خیلی زور زدم که گریه نکنم
استیضاح وزیر آموزش و پرورش؛ به نام معلمان به کام دیگران؟
تبلیغات

"قابل توجه همشهریان عزیز:"
آزمایشگاه دکتر عزیز افشاری از ساختمان دکتر پورسیدیان در خیابان معین به ساختمان رضوانی در خیابان بوعلی جنب همان ساختمان قبلی منتقل شده است .
"فروش مغازه ومطب"
با بهترین موقعیت
یک باب مغازه تجاری به متراژ24متر ودو واحد آپارتمان به متراز 80متر با کاربری مطب با تمامی امتیازات ، واقع در خیابان امام ره کوچه پامچال به فروش می رسد. تماس 09111833998
"فروش ملک تجاری مسکونی"
یک قطعه زمین با کاربری تجاری ومسکونی با تماهی امتیازات ،دونبش با 13متر بر در خیابان اصلی به مساحت 200متر مربع واقع در بلوار پاییزان به فروش می رسد. تماس 09111833998
"فروش ملک مسکونی"
یک قطعه زمین به مساحت 1200متر مذبع با یک واحد خانه ویلایی با تمام امتیازات واقع در بلوار پاییزان فخیابان اصلی به فروش می رسد . تماس 09117585805
"فروش ویژه یک ملک تجاری در مرکز شهر تالش"
"اکازیون "
کاربری تجاری عرصه 90متر ،اعیان 200متر در دوطبقه با کلیه امتیازات تحویل فوری ،زیر قیمت بازار قابل معاوضه با آپارتمان وملک در تهران ،کرج ،قزوین تالش – خیابان امام ره روبروی قصر فرش رنجبر شماره تماس: 03622760780- 09131622675 - 09127371509نظر سنجی

شما به عنوان یک تالشی کدامیک از نشریات ومطبوعات تالش را می خوانید؟
کد امنیتی :
   مشاهده نتایج