صفحه نخستسراسریشهرستانیفرهنگ ، ادب و هنر تالشگفتگوگزارشمقالاتارسالی های شماارسال نظرات و مطالبپیوند ها
کد خبر : 13920719234015     |     زمان انتشار : 1392-07-20 23:40:15     |     سرویس خبری : اخبار شهرستانی

مدیرکل امور روستایی گیلان:

40 درصد گیلانی‌ها روستانشین هستند

پایگاه خبری تحلیلی تالش نیوز به نقل از خبرگزاری فارس:مدیرکل امور روستایی و عشایری استانداری گیلان به جمعیت 2 میلیون و 480 هزار نفری استان اشاره کرد و گفت: 982 هزار نفر معادل 40 درصد گیلانی‌ها روستانشین هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، سید عیسی مهدوی ظهر امروز در همایش ملی برنامه‌ریزی و توسعه پایدار روستایی در ناحیه جنوبی دریای خزر اظهار کرد: جمعیت گیلان تعادلی است و بسیاری از ساکنان استان در شهرهای زیر 20 هزار نفر زندگی می‌کنند.

وی به جمعیت 2 میلیون و 480 هزار نفری گیلان اشاره کرد و افزود: تعداد 982 هزار نفر معادل 40 درصد گیلانی‌ها روستانشین هستند.

مهدوی جمعیت گیلان را دارای ماهیت دوگانه روستاشهری دانست و بیان کرد: نظام برنامه‌ریزی کشور برای نخستین بار جهت‌گیری همه‌جانبه و عدالت‌محوری را در توسعه روستایی مدنظر قرار داده است.

مدیرکل امور روستایی و عشایری استانداری گیلان خاطرنشان کرد: ماده 194 قانون برنامه پنجم توسعه کشور توسعه پایدار همه‌جانبه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، کالبدی و محیطی را بر مبنای روستاها عنوان کرده است.

وی به برگزاری نخستین همایش ملی برنامه‌ریزی و توسعه پایدار روستایی در سال 91 اشاره کرد و گفت: همایش مذکور با محوریت اقتصاد کشاورزی و مدیریت روستایی برگزار شد.

مهدوی با بیان اینکه سند توسعه روستایی طبق ماده 190 در سطح ملی اجرایی شده است، تصریح کرد: تهیه سند توسعه روستایی به صورت استانی و محلی طبق ماده 20 متاثر از نتایج همایش سال گذشته بوده است.

مدیرکل امور روستایی و عشایری استانداری گیلان به رویکردهای عمران روستایی و منطقه‌ای در برنامه‌های پنجگانه قبل از انقلاب و برنامه‌های چهارگانه پس از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: برنامه‌های مذکور با توجه به تلاش برنامه‌ریزان و مجریان دستاورد مهمی در ماندگاری جمعیت فعال و توسعه اقتصادی، اجتماعی و کالبدی نداشته است.

وی بر چگونگی دستیابی شرایط سکونتگاهی کامل و توسعه روستایی تاکید کرد و افزود: طبق ماده 194 قانون توسعه پنجم کشور باید به راهبردهای مذکور برسیم. *پذیرش 208 مقاله در همایش ملی توسعه پایدار روستایی دبیر دومین همایش ملی برنامه‌ریزی و توسعه پایدار روستایی در ناحیه جنوبی دریای خزر نیز در مراسم مذکور گفت: 489 مقاله به همایش رسیده و تعداد 208 مقاله پذیرفته شده است.

نصرت‌الله مولائی به ارائه 59 مقاله به صورت کنفرانس در همایش ملی برنامه‌ریزی و توسعه پایدار روستایی در ناحیه جنوبی دریای خزر اشاره کرد و افزود: 51 مقاله به صورت پوستر ارائه شده است.

وی، مسائل کالبدی و اجتماعی ـ فرهنگی روستا را محور همایش مذکور خواند و بیان کرد: تلاش برای کمک به تحقق توسعه روستایی در برنامه پنجم توسعه کشور در قالب ماده 194 در محورهای کالبدی، اجتماعی و فرهنگی از اهداف همایش ملی برنامه‌ریزی و توسعه پایدار روستایی در ناحیه جنوبی دریای خزر است.

مولائی، مبانی برنامه‌ریزی و توسعه کالبدی مکانی و فضایی و همچنین سکونت‌گاه‌های روستایی و عشایری را از محورهای برنامه‌ریزی کالبدی روستا عنوان کرد.

دبیر همایش ملی برنامه‌ریزی و توسعه پایدار روستایی در ناحیه جنوبی دریای خزر، ارزیابی چالش‌ها و راهکارهای برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی ـ فرهنگی روستاها را از جمله محورهای برنامه‌ریزی اجتماعی ـ فرهنگی روستا برشمرد و اظهار کرد: ارزیابی چالش‌ها و راهکارهای برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی ـ فرهنگی روستاها از دیگر محورهای همایش مذکور است.

به گزارش فارس، دومین همایش ملی برنامه‌ریزی و توسعه پایدار روستایی در ناحیه جنوبی دریای خزر با محوریت مسائل کالبدی و اجتماعی ـ فرهنگی با هدف تلاش به منظور کمک به تحقق توسعه روستایی در برنامه پنجم توسعه، 17 و 18 مهر جاری در دانشگاه گیلان در حال برگزاری است.

گزارش تصویری این خبر

اشتراک در 100 درجه اشتراک گذاری در FaceBook اشتراک گذاری در Twitter ارسال ایمیل به دوستان در Gmail اضافه کردن به Google Bookmarks اضافه کردن به Google Reader ارسال ایمیل به دوستان در یاهو

نظرات خوانندگان
نظرات هیچ نظری ثبت نشده است
ارسال نظر
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن نظر : *
کد امنیتی : *

سراسری
حسن روحانی:
آرمان ما به سانتریفیوژ وصل نیست / سر میز مذاکره نه آنها و نه ما راجع به آرمان و اصول بحث نمی‌کنیم / کشور با انزوا نمی‌تواند رشد مستمر داشته باشد/ برای مسائل مهم همه‌پرسی بگذاریم
فایننشال تایمز:
زنگ خطر به صدا درآمد، رواج بی سابقه مواد مخدر در میان زنان جوان ایرانی
خبر «انتخاب» قطعي است/ به جز جلیلی، شهردار قم را هم به عنوان رقیب لاریجانی پیشنهاد داده اند/ عناد جبهه پایداری با لاریجانی ، مربوط به امروز نیست
ماجرای تصاویر خاص روی تی‌شرت‌های ٤٠‌هزارتومانی
سعید جلیلی رقیب لاریجانی در قم می شود؟
محمدرضا عارف مطرح کرد:
احتمال ارائه لیست مشترک توسط اصلاح طلبان و اصولگرایان معتدل
واکنش ها به بازگشت «انتخاب» پس از 90 روز (2) ؛
ابطحی: «انتخاب» همیشه جزء لیست فیوریت (Favorite) من بوده / دولت باید طرفدار آزادی اندیشه و بیان باشد، بخصوص «انتخاب» که سایت حامی دولت بود / بهترین دوست دولت، منتقدان منصف هستند
سیدحسن خمینی:
جامعه‌ای که آمادگی ظهور ندارد، هزاران مهدی(عج) هم در آن راهگشا نیست / اولین گام خوب بودن، کینه زدایی است
احمد توکلی:
گرفتن عکس خانم رقیب در تلویزیون توسط احمدی نژاد غیراخلاقی بود / درست ترین ایراد مهندس موسوی به احمدی نژاد، قانون شکنی او بود / هنگام تنفیذ خاتمی خیلی زور زدم که گریه نکنم
استیضاح وزیر آموزش و پرورش؛ به نام معلمان به کام دیگران؟
تبلیغات

"قابل توجه همشهریان عزیز:"
آزمایشگاه دکتر عزیز افشاری از ساختمان دکتر پورسیدیان در خیابان معین به ساختمان رضوانی در خیابان بوعلی جنب همان ساختمان قبلی منتقل شده است .
"فروش مغازه ومطب"
با بهترین موقعیت
یک باب مغازه تجاری به متراژ24متر ودو واحد آپارتمان به متراز 80متر با کاربری مطب با تمامی امتیازات ، واقع در خیابان امام ره کوچه پامچال به فروش می رسد. تماس 09111833998
"فروش ملک تجاری مسکونی"
یک قطعه زمین با کاربری تجاری ومسکونی با تماهی امتیازات ،دونبش با 13متر بر در خیابان اصلی به مساحت 200متر مربع واقع در بلوار پاییزان به فروش می رسد. تماس 09111833998
"فروش ملک مسکونی"
یک قطعه زمین به مساحت 1200متر مذبع با یک واحد خانه ویلایی با تمام امتیازات واقع در بلوار پاییزان فخیابان اصلی به فروش می رسد . تماس 09117585805
"فروش ویژه یک ملک تجاری در مرکز شهر تالش"
"اکازیون "
کاربری تجاری عرصه 90متر ،اعیان 200متر در دوطبقه با کلیه امتیازات تحویل فوری ،زیر قیمت بازار قابل معاوضه با آپارتمان وملک در تهران ،کرج ،قزوین تالش – خیابان امام ره روبروی قصر فرش رنجبر شماره تماس: 03622760780- 09131622675 - 09127371509نظر سنجی

شما به عنوان یک تالشی کدامیک از نشریات ومطبوعات تالش را می خوانید؟
کد امنیتی :
   مشاهده نتایج